location
I-V: 0800 – 2000
VI: 1000 – 1400 (I ir III)
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Vaikų hematologo paslaugos

Kas tai yra?

Gydytojas vaikų hematologas konsultuoja vaikus dėl kraujo sistemos ligų: kraujo kūnelių kiekio ir funkcijos pokyčių, mažakraujystės, hemolizinės mažakraujystės, megaloblastinės anemijos, lėtinių ligų sukeltos mažakraujystės, hemofilijos, leukemijos, limfomos, kraujo krešumo sutrikimo ir kitų. Taip pat teikia rekomendacijas dėl tolimesnio ištyrimo ir gydymo.

Simptomai

BLYŠKUS VAIKO VEIDAS, NEAUGA SVORIS, dažnai plaka širdis, sunkiai auga nagai, slenka plaukai – tai gali būti  MAŽAKRAUJYSTĖS, ARBA ANEMIJOS, simptomai. Mažakraujystė – tai liga, kai kraujyje sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių, po visą organizmą išnešiojančių deguonį. Tuomet organizmo audiniai pradeda „badauti” ir atsiranda įvairūs negalavimai. Dažniausiai taip nutinka tuomet, kai organizmui trūksta geležies. Vaikų mažakraujystė gali išsivystyti ir kūdikiams, ir labai mažiems vaikams.

PADIDĖJĘ LIMFMAZGIAI, kaulų ir sąnarių skausmai, silpnumas – kartais tokie simptomai gali signalizuoti apie piktybinę kraujo ligą. Liga dažniausiai pasireiškia 2–5 metų vaikams, dažniau berniukams. Manoma, kad ligos atsiradimui gali turėti įtakos spinduliuotės poveikis motinai nėštumo metu ir genetinis paveldėjimas. Tam, kad būtų nustatyta teisinga diagnozė, atliekamas specialus kraujo tyrimas.

Gydymo būdai

Gydytojas vaikų hematologas konsultacijos metu teikia rekomendacijas dėl kraujo ligų ištyrimo ir gydymo. Gydant mažakraujystę, koreguojama vaiko mityba ir paskiriami atitinkami vaistai bei vitaminai. Vaikų kraujo onkologinės ligos gydomos chemoterapiniais vaistais. Piktybinės kraujo ligos gydymas atliekamas universitetinėje ligoninėje, vėlesnė ligoniuko priežiūra po gydymo kurso galima ir ambulatoriškai.

Apie gydytoją Paslaugų kainos

D.U.K

Viena dažniausių priežasčių  – mažakraujystė. Reikalingas išsamus tyrimas ir vaikų hematologo konsultacija.

Bet koks hemoglobino nukrypimas nuo normos reikalauja vaikų hematologo konsultacijos.

Limfmazgiai padidėja dėl daugelio priežasčių, dažniausiai dėl įvairių infekcijų ar lėtinių ligų. Tačiau tai gali būti onkologinės ligos išraiška. Pastebėjus vaikui padidėjusius limfmazgius, ypač neskausmingus ir dinamikoje didėjančius, būtina kreiptis į vaikų hematologą.

Negalime atsakyti bendriniais terminais, nes hemoglobino sumažėjimui yra daug priežasčių. Surinkęs visą informaciją ir įvertinęs gautus tyrimų rezultatus, vaikų hematologas paskirs reikalingą gydymą arba nukreips pas kitą specialistą.

Didelė tikimybė. Mikrosferocitinė hemolizinė anemija gali atsirasti tiek dėl įgimtų, tiek dėl išorinių faktorių. Atsakyti į šį klausimą gali tik vaikų hematologas, atlikęs tyrimus.

Dažniausia priežastis – trombocitų skaičiaus ženklus sumažėjimas. Reikia atlikti bendrą kraujo tyrimą ir, esant pokyčiams, konsultuotis su vaikų hematologu tam, kad būtų įvertinta kraujavimo rizika bei gydymo būtinumas. Retais atvejais tai gali būti labai retos genetinės ligos išraiška.

Svarbu išsiaiškinti trombocitų skaičiaus sumažėjimo priežastis ir tik po to priimti sprendimą dėl skiepų.

Įvertinamas neišnešiotumo laipsnis ir paskiriama profilaktika geležies preparatais. Laiku nustatyta anemija ir jos priežastys yra lengvai išgydomos, jeigu nedelsiant kreipsitės pas vaikų hematologą.

Genetinės ligos yra dominantinės ir recesyvinės. Jei tai perduodamos iš kartos į kartą, dažniausiai šeimoje jos yra žinomos. Tačiau yra ir sporadinių ligos atvejų bei lengvų ligos formų. Paveldimų kraujo ligų yra daug. Vienos jų susijusios su kraujo kūnelių gamyba, kitos su greitesniu kraujo ląstelių irimu ar kraujodaros organų pakenkimu. Jos nustatomos atliekant tyrimus, kuriuos rekomenduoja vaikų hematologas.

Priežastys gali būti įvairios: nepakankama ir nevisavertė mityba, stresas,  nuovargis, pagreitėjęs vaiko augimas. Būtina kreiptis pas vaikų hematologą ir atlikti išsamų tyrimą. Esant reikalui, skiriamas gydymas.

Svarbu menstruacijų reguliarumas ir netenkamo kraujo kiekis bei menstruacijų trukmė. Privalu pasirodyti vaikų hematologui, jeigu menstruacijos užsitęsia ir jos yra gausios, nes tai yra labai dažna geležies stokos anemijos priežastis.

Gydyti pagrindinę ligą. Tokie mitybos sutrikimai neišvengiamai sukelia svorio netekimą dėl maisto medžiagų trūkumo. Dėl to nustatomi ir blogėjantys kraujo parametrai. Laiku pradėtas psichologinis ir medikamentinis gydymas gali apsaugoti nuo rimtų kitų organų pažeidimų.

Kiekvieni tėvai privalo stebėti augantį vaiką ir įsiklausyti į jo nusiskundimus. Piktybinės kraujo ligos pasižymi simptomų įvairove. Nors kartais jos gali būti nustatomos visiškai atsitiktinai, atliekant išsamius kraujo tyrimus. Verta sunerimti ir skubiai kreiptis į vaikų hematologą, jeigu vaikui kartojasi dažni kraujavimai, infekcijos su febriliu karščiavimu, neskausmingi ir didėjantys  limfmazgiai, lengvai atsirandančios mėlynės ir nuovargis, sąnarių bei kojų skausmai.