location
I-V: 0800 – 2000
VI: 1000 – 1400 (I ir III)
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Vaikų gastroenterologo paslaugos

Kas tai yra?

Gydytojas vaikų gastroenterologas konsultuoja vaikus dėl pilvo ir skrandžio skausmų, gastroezofaginio refliukso ligos (rėmuo, atsirūgimai), tuštinimosi sutrikimų (vidurių užkietėjimo, viduriavimo, vidurių pūtimo), mitybos sutrikimų (svorio trūkumo ar pertekliaus), atpylinėjimo ir kitų virškinimo sistemos patologijų.

Simptomai

Sutrikus virškinimo trakto veiklai, pasireiškia įvairūs organizmo negalavimo simptomai: pilvo skausmai, pilnumo jausmas skrandyje, pykinimas, rėmuo, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, nutukimas arba blogas svorio augimas.

PILVO SKAUSMAS – įvairaus amžiaus vaikų skundas. Dažniausios vaikų pilvo skausmų priežastys: vidurių užkietėjimas, viduriavimas, helmintai (kirmėlės) ar žarnyno infekcijos.

VIDURIŲ UŽKIETĖJIMAS šią liguistą būklę sukelia sunkus, retas tuštinimasis. Laikoma, kad viduriai yra užkietėję, jeigu žmogus tuštinasi rečiau negu 3 kartus per savaitę. Neišsituštinęs žmogus jaučia pilvo skausmą, pilnumą, vėliau atsiranda galvos skausmai, irzlumas, pablogėja apetitas.

GASTROEZOFAGINIO REFLIUKSO LIGA – dažniausiai pasitaiko vyresnio amžiaus vaikams. Pagrindiniai šios ligos simptomai  – rėmuo, atsirūgimas. Kiti šiai ligai būdingi simptomai: pykinimas, nemalonus skonis burnoje, vėmimas arba atpylinėjimas (mažiems vaikams). Skausmas lokalizuojasi duobutėje ar už krūtinkaulio. Miego metu gali atsirasti naktinis kosulys, dusulys, taip pat balso prikimimas ir įkyrus kosulys rytais.

Gydymo būdai

Gydytojas vaikų gastroenterologas konsultacijos metu atlieka pilvo organų ir kitų sistemų ultragarsini tyrimą, teikia rekomendacijas dėl gydymo ir tolimesnių tyrimų.

Apie gydytoją Paslaugų kainos

D.U.K

Į gydytojus tikrai reikia kreiptis, jei vaikas skundžiasi pilvo skausmais naktimis, jei dienos metu skausmas sutrikdo kasdienę veiklą, jei nurodo, kad skauda ne bambos srityje. Ar tai yra funkciniai (t.y. nėra organinės priežasties) pilvo skausmai, sprendžia gydytojas, surinkęs gyvenimo ir ligos istoriją, apžiūrėjęs vaiką, jei reikia, atlikęs kraujo tyrimus ir/arba echoskopinį pilvo ir/arba inkstų tyrimą.

Kosulys – ypač rytais arba atsigulus – gali būti GERL (gastroezofaginio refliukso ligos) simptomas. Ar tikrai Jūsų atveju kosulio priežastis yra GERL, galima teigti tik po konsultacijos, nes labai svarbūs ir kiti simptomai. Kartais rekomenduojama atlikti EFGD-skopiją (endoskopinį stemplės ir skrandžio tyrimą). Tik tada sprendžiama, kokį gydymą skirti, rekomenduojama, kaip pakeisti dienos ir valgymo režimą.

Jei kūdikis maitinamas tik mamos pienu, jis gali tuštintis ir po kiekvieno maitinimo, ir kartą per savaitę. Svarbu, kad kūdikis išlieka ramus, vystosi pagal amžių, svoris auga gerai, šlapinasi normaliai (apie 6 pakeistos sauskelnės per parą), tuštinasi nesunkiai ir nekietai, be gleivių ir be kraujo. Jei taip yra ir Jūsų atveju, manau, kad papildomo tyrimo ir gydymo nereikia. Jei Jums neramu, visada galite konsultuotis su gydytojais pediatrais, vaikų gastroenterologais, kurie kiekvienu atveju sprendžia individualiai.

Kofeinas, esantis kavoje, atpalaiduoja rauką tarp skrandžio ir stemplės, o tai didina gastroezofaginio refliukso riziką, ypač atpylinėjantiems kūdikiams. Todėl maitinančioms mamoms kavos vartojimas nerekomenduojamas.