location
I-V 08:00 - 20:00
VI 10:00– 14:00 Tik iš anksto užsiregistravus (pagal gydytojų grafiką). Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Kraujagyslių chirurgo paslaugos

Kas tai yra?

Gydytojas kraujagyslių chirurgas, atlikdamas ultragarsinį tyrimą, nustato rankų, kojų, kaklo arterijų sienelių sustandėjimą ir susiaurėjimą, giliųjų venų pakitimus, paskiria tinkamą gydymo būdą, supažindina su profilaktinėmis priemonėmis.

Simptomai

Kraujagyslių ligos dažnai atsiranda dėl suprastėjusios kraujagyslių funkcijos: kraujagyslės sustandėja, užkalkėja ir praranda elastingumą, taip pat sumažėja jų spindis.

ATEROSKLEROZĖ – lėtinė arterijų sienelių liga, liaudiškai vadinama „kraujagyslių kalkėjimu“, kai kraujagyslių sienelėse susidaro aterosklerozinės plokštelės (ateromos). Ateroskleroziniai pokyčiai atsiranda dar jaunystėje, o žmogui senstant – progresuoja. Aterosklerozės progresavimą skatina blogi įpročiai, netaisyklinga mityba, negydomas aukštas kraujospūdis, cukrinis diabetas, nutukimas ir kiti rizikos veiksniai.

VARIKOZĖ – mazginių venų išsiplėtimas. Labai dažna liga, kuria dažnai serga vyresnio amžiaus moterys, vyrai serga rečiau. Pagrindiniai požymiai: nuolatos jaučiamas kojų sunkumas, gali būti tinimas, kojų skausmas, išryškėja kojų venos, jose gali būti matomi ir apčiuopiami mazgai. Negydant kojų oda patamsėja, suplonėja, gali atsiverti sunkiai gyjančios žaizdos. Viena dažniausiai pasitaikančių komplikacijų – tromboflebitas – venų uždegimas. Laiku nepradėjus gydymo, uždegimas gali baigtis mirtimi. Laiku pradėtas išsiplėtusių venų gydymas padeda išvengti sunkių komplikacijų.

Gydymo būdai

Gydytojas kraujagyslių chirurgas konsultacijos metu atlieka ultragarsinį tyrimą, paskiria tinkamą gydymo būdą, supažindina pacientą su profilaktinėmis priemonėmis. Aterosklerozė dažniausiai diagnozuojama pakankamai įsisenėjusi. Aterosklerozė negydoma, tačiau ligos progresavimą galima žymiai sulėtinti ir pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę: prisilaikant sveikos mitybos principų, kontroliuojant svorį ir kraujo spaudimą. Venų varikozė gydoma įvairiais būdais, kuriuos gydytojas kraujagyslių chirurgas parenka individualiai kiekvienam pacientui.

Apie gydytoją Paslaugų kainos

D.U.K

Varikozinės venos pulsuoti ar tvinkčioti negali. Esant varikozei, jaučiamas kojų sunkumas, kojos pasidaro kaip švininės.

Pradingti savaime varikozinės venos negali. Reikalingas konservatyvus gydymas ir profilaktika.

Esant varikozinėms venoms, reikia vengti šilumą skleidžiančių procedūrų. Kadangi plaukų šalinimui naudojamas šiltas vaškas, tokia procedūra nerekomenduojama.

Preparatai, turintys sudėtyje kaštonų, gerina varikozinių venų būklę, stiprina venų sieneles.

Daugelis žmonių galvoja, kad išsiplėtusios voratinklinės venos – tai labiau kosmetinė problema negu liga. Noriu pabrėžti, kad toks požiūris yra klaidingas. Pastebėjus išsiplėtusias voratinklines venas, būtina kreiptis į gydytoją kraujagyslių chirurgą. Tokiais atvejais rekomenduojamas konservatyvus gydymas. Skiriami preparatai, stiprinantys kraujagysles, bei profilaktinės kompresinės kojinės.

Turint išsiplėtusias paviršines venas, skausmo galima ir nejausti, bet gydymas yra reikalingas. Jūs turite kuo anksčiau kreiptis į gydytoją kraujagyslių chirurgą ir pradėti gydymą tam, kad ateityje išvengtumėte komplikacijų.

Jums reikalingas konservatyvus medikamentinis gydymas ir specialios kojinės, turintiems opas ir žaizdas, kartais reikalingas ir chirurginis gydymas.

Reikia pasikonsultuoti su gydytoju ortopedu-traumatologu dėl gydymo ir sąnario protezavimo. Taip pat reikalinga kraujagyslių chirurgo konsultacija, nes dažniausiai rekomenduojama atlikti venų šalinimo operaciją prieš sąnarių protezavimą.

Tai gali būti venų varikozės, mikroelementų disbalanso arba stuburo patologijos požymis.

Tai nėra normalu. Jūsų venas būtina ištirti pas gydytoją kraujagyslių chirurgą. Tokiame amžiuje išsiplėtusios paviršinės venos gali būti ir įgimtos vystymosi anomalijos išraiška.

Ilgai skrendant lėktuve, dėl ilgo nejudrumo ir nepatogios padėties, trombozės rizika padidėja.

Tokia sėdėjimo padėtis ydinga ir kenkia ne tik venoms, bet ir stuburui. Kreiptis į kraujagyslių specialistą būtina.

Venų varikozės atsiradimui turi įtakos: genetika, nutukimas, nejudrus gyvenimo būdas, stovimas darbas, ilgas buvimas šildomose patalpose, hormonų balanso pakitimas, gimdymas, moteriška lytis (statistiškai moterys serga dažniau).

Arterijos nukreipia kraują į audinius, o venomis kraujas teka iš audinių link širdies. Taip pat skiriasi jų anatomija.

Skleroterapija – medikamentinio preparato suleidimas į veną, siekiant ją užakinti.

Venų ultragarsinis tyrimas rodo venų vožtuvų būklę, taip pat esamus trombus, sergant tromboze.

Esant sutrikusiai kraujotakai, vystosi odos trofikos pokyčiai, vėliau atsiranda opų.

Tam, kad būtų tiksliai nustatyti pokyčiai venose, būtų įvertinta patologijos stadija ir paskirtas tinkamas gydymas.

Kontraceptikai ir tam tikri preparatai, skirti onkologinėms ligoms gydyti.

Tokie simptomai gali atsirasti, esant galvos smegenų kraujagyslių patologijai.

Dažniausios yra aterosklerozinės arterijų ligos.

Reikia išsiaiškinti skausmų priežastį.

Būtinai. Tai gali būti prasidedančios venų varikozės simptomai. Reikia kreiptis į gydytoją kraujagyslių chirurgą ir atlikti ultragarsinį kojų venų tyrimą.

Kad kraujagyslių sienelės išliktų stiprios, valgykite kuo daugiau produktų, kuriuose yra daug vitamino P (rutino, bioflavanoido) ir vitamino C.

Vitaminas P stiprina kraujagysles, stabdo uždegiminius procesus ir aterosklerozės vystymąsi. Jo yra juoduosiuose serbentuose, kaštonuose, pipiruose, grikiuose, kopūstuose, lapinėse salotose, pomidoruose, vynuogėse, citrusiniuose vaisiuose.

Vitamino C yra erškėtrožių uogose, juoduosiuose serbentuose, citrusiniuose vaisiuose, šermukšniuose, spanguolėse, obuoliuose, šaltalankiuose, pipiruose, petražolėse, svogūnų laiškuose, kopūstuose, daržovių lapuose ir stiebuose. Stenkitės kuo dažniau valgyti lapinių salotų, nes jose daug vitaminų, stiprinančių kraujagyslių sieneles.