location
I-V: 0800 – 2000
VI: 1000 – 1400 (I и III) Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Vaikų mažakraujystė

Vaikų mažakraujystė

Ankstyvame amžiuje mažyliams dažnai tenka susidurti su įvairiomis ligomis, kurias iš pradžių gali būti sunku pastebėti. Viena iš jų – vaikų mažakraujystė, kuomet kraujyje ima trūkti raudonųjų kraujo kūnelių, o audiniai jaučia deguonies trūkumą. Dažniausiai taip nutinka tuomet, kai organizmui trūksta geležies – kokie yra šios ligos simptomai ir gydymas?

Atsako daktarė Sigita Stankevičienė, vaikų hematologė, dirbanti “Medicinos klinika 1005“.

Vaikų mažakraujystė gali išsivystyti ir kūdikiams, ir labai mažiems vaikams – kai mažyliai patys negali nupasakoti jaučiamų simptomų, todėl šią ligą diagnozuoti sunku. Vis dėl to, jeigu pastebėjote, jog vaiko veidas tapo blyškesnis, dažniau plaka širdis, sunkiau auga nagai – tai gali būti pirmieji šios ligos simptomai.

Vyresniame amžiuje vaikai patys pradeda pastebėti sveikatos sutrikimus, tad jeigu Jūsų sūnus ar dukra pradeda skųstis virškinimo sutrikimais, dažnai jaučia silpnumą ar galvos skausmą, jam krenta svoris ar slenka plaukai – visa tai gali reikšti mažakraujystę. Tiek ankstyvame, tiek vyresniame amžiuje šių simptomų iš karto galima ir nepastebėti, todėl rekomenduojama atlikti išsamesnius kraujo tyrimus.

Vaikų mažakraujystė gali būti išgydoma – tam į pagalbą pasitelkiamos mitybos korekcijos ir atitinkami vaistai ar vitaminai. Geležį organizmas pasisavina kartu su maistu, todėl svarbu, kad vaikų mityboje netruktų šios medžiagos turinčių produktų – tai gali būti raudona mėsa, burokėliai, ankštinės daržovės, žuvis, paukštiena ir kiti patiekalai. Siekiant išgydyti vaikų mažakraujystę, vien tik tinkamos mitybos gali neužtekti – svarbu, jog organizmas ne tik pasisavintų, bet ir kauptų geležies atsargas, tad dėl šios priežasties ir yra skiriami įvairūs papildomi preparatai.

Subalansuota mityba yra vienas veiksmingiausių būdų siekiant išvengti mažakraujystės, tačiau pasitaiko atvejų, kai šios ligos atsiradimą lemia ir kiti faktoriai, tokie kaip brendimas ar sutrikęs geležies pasisavinimas organizme. Pastebėjus pirmuosius ligos simptomus, reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris, atlikęs reikiamus tyrimus, galės paskirti tinkamiausią gydymo metodą.

„Medicinos klinijoje 1005“ dirbantis vaikų gydytojas – hematologas suteiks visą su šia liga susijusią informaciją, atliks išsamius kraujo tyrimus, padės suderinti vaiko mitybą ir reikalui esant, paskirs gydymui tinkamus preparatus.