location
I-V 08:00 - 20:00
VI 10:00– 14:00 Tik iš anksto užsiregistravus (pagal gydytojų grafiką). Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Blogas apetitas vaikui – ką tai gali reikšti?

Nuotrauka: @teamsamclaflinbrasil.com

Blogas apetitas vaikui – ką tai gali reikšti?

Spalinės ir blogas vaiko apetitas. Kas bendro?

Vaiką kamuoja blogas apetitas, o galbūt pastebėjote, jog jis tapo irzlesnis nei įprastai? Šie simptomai nebūtinai byloja apie sudėtingą vaiko charakterį ar psichologines problemas, todėl gali prireikti ir papildomo ištyrimo ar gydymo. Ką gali reikšti šios netikėtai atsiradusios problemos?

Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių – mažylio organizme apsigyvenusios kirmėlės. Dėl prastos asmeninės higienos atsiradusios spalinės ne tik įsikuria vaiko organizme, bet ir nuodija jį, todėl laikui bėgant galima pastebėti ir daugiau nemalonių simptomų.

Tais atvejais, kai vaikas skundžiasi ne tik blogu apetitu, skaudama galva, bet ir pilvo skausmais, pykinimu, išangės niežtėjimu, sutrinka jo miego rėžimas, o aplink akis pradeda atsirasti tamsesni ratilai, galima įtarti, jog vaiko organizme apsigyveno spalinės.

Nedideli odos bėrimai, alerginės reakcijos, sausas kosulys, griežimas dantimis miegant ir sumažėjęs vaiko svoris ypač būdingi simptomams, kuriuos sukelia askaridės.
Prastesnė savijauta paveikia ir vaiko psichologinę būklę, jam sunku susikaupti ir atlikti visas reikiamas užduotis mokykloje ar darželyje, tad pastebėjus pirmuosius nerimą keliančius simptomus, siūlome kreiptis į „Medicinos kliniką 1005”, kur vaikų gastroenterologas Vilniuje galės atlikti išsamesnius tyrimus.

Kirmėlės dažniausiai gydomos specialiais vaistais, tačiau nerekomenduojama tinkamiausių preparatų ieškoti patiems – siekiant išvengti komplikacijų ir efektyviai kovoti su spalinėmis ar askaridėmis, šį darbą verčiau palikti savo sritį išmanantiems specialistams. Ateityje šių problemų išvengti padės ir apsaugos nuo pakartotino užsikrėtimo kirmėlėmis nuolat palaikoma kūno ir aplinkos švara, tad jau nuo pirmųjų vaikystės dienų turėtumėte išmokyti vaiką tinkamai prižiūrėti savo kūną ir atsargiai elgtis su gyvūnais, kurie taip pat gali užkrėsti kirmėlėmis.

Dažnas atvejis, jog vaikai kirmėlėmis užsikrečia vienas nuo kito, ypač lankantys kolektyvus (darželius ar mokyklas), tad tuomet higienos profilaktikos nebeužtenka – reikia pasirūpinti ir gydymu. Tad jeigu Jūsų vaiko blogas apetitas ar kamuoja kiti aukščiau išvardinti simptomai, vertėtų susirūpinti ir kreiptis pagalbos į medikus, kurie galės nustatyti tikslesnes diagnozes ir paskirti tinkamą gydymą. Tuo ypač vertėtų susirūpinti vasarą, nes vaikai daugiau būna lauke, o žemėse ir dulkėse visada gausu kirminų kiaušinėlių. Gydytoja Ilona Choliavskaja, dirbanti „Medicinos klinikoje 1005”, įvertins mažylio sveikatos būklę ir padės atrasti būtent jo situacijai tinkančius medikamentus bei nustatys gydymo trukmę.

Nuotrauka: @teamsamclaflinbrasil.com