location
I-V 08:00 - 20:00
VI 10:00– 14:00 Tik iš anksto užsiregistravus (pagal gydytojų grafiką). Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Šienligė: požymiai ir gydymas

Šienligė: požymiai ir gydymas

Pakilusi oro temperatūra, žaliuoti pradedantys lapai ir žydinčios gėlės malonias emocijas suteikia ne visiems – šienlige sergantys žmonės šiltuoju metu susiduria su nemaloniais alergijos sukeltais simptomais. Ši alergija, dar žinoma kaip alerginis rinitas, pasižymi panašiais simptomais kaip ir peršalimas, todėl ją atskirti dažnai būna sunku. Kaip žinoti, jog Jus kamuoja būtent ši alergija ir koks tuomet turėtų būti šienligės gydymas?

Užgulusi nosis, kosulys, akių paraudimas, perštėjimas ar net galvos skausmas – tai pagrindiniai šios alergijos požymiai. Vis dėl to, skirtingai nei peršalus, sergant šienlige, pasireiškia akių niežėjimas ir greitesnė organizmo reakcija į alergeną – užsikrėtus peršalimo virusu, pirmieji simptomai gali pasireikšti ir po kelių dienų, tuo tarpo alerginė reakcija prasideda iškart. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kada pasireiškia aukščiau išvardinti simptomai. Šienligės požymiai suintensyvėja esant didesniam vėjui, kai padidėja tikimybė turėti sąlytį su žiedadulkėmis. Tuomet gali būti sunkiau kvėpuoti, sutrinka uoslė, patinsta nosis ar akių vokai. Šie simptomai pasireiškia pavasarį, tačiau gali tęstis ir iki rudens, todėl svarbu laiku nustatyti tikslią alergijos priežastį – tokiu būdu pavyks išvengti galimų komplikacijų ir sunkesnių ligų (pvz. astmos).

Laiku pastebėti simptomai ir tinkamas šienligės gydymas gali pristabdyti sukeliamus negalimus. Tuomet simptomai lengvėja, o po kurio laiko gali visiškai išnykti ir žmogus nustos reaguoti į žiedadulkes. Geriausi vaistai nuo šienligės – alergenų (šiuo atveju – žiedadulkių) vengimas, tačiau šiltuoju metų periodu praktiškai neįmanoma gyventi visaverčio gyvenimo ir tuo pačiu išvengti nemalonaus susidūrimo, todėl derėtų kreiptis į specialistus, kurie, įvertinę Jūsų būklę, galės rekomenduoti atitinkamą gydymą.

Viena dažniausiai pasitaikančių šios alergijos atsiradimo priežasčių yra paveldimumas, tačiau rūkantieji, gyvenantys labiau užterštuose miestuose ar dažniau stresą patiriantys žmonės turi didesnę tikimybę susidurti su šia alergija. Šienligė būdinga skirtingo amžiaus asmenims, tačiau dažniausiai ja sergama vaikystėje.

Nustatyti alergiją žiedadulkėms ir paskirti tikslius gydymo metodus gali tik kvalifikuotas specialistas, tad pastebėjus panašius simptomus, reikėtų nedelsti ir kuo greičiau kreiptis į alergologą. Net ir tuomet, kai alergija atrodo nesudėtinga ir netrukdo kasdieniam gyvenimui, ignoruoti jos nereikėtų, kadangi Jūsų organizmo būklė bet kuriuo metu gali pablogėti.