location
I-V 08:00 - 20:00
VI 10:00– 14:00 Tik iš anksto užsiregistravus (pagal gydytojų grafiką). Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Perioralinis dermatitas

Perioralinis dermatitas

Perioralinis dermatitas 

Sakoma, jog veidas – kiekvieno vizitinė kortelė. Todėl jo oda rūpintis privalu. Tačiau kaip išspręsti bėrimo problemą? Ką jis reiškia, kaip jį gydyti ir apie kokios paslaptingos ligos simptomus šis praneša? Patarimais dalinasi gydytoja dermatovenerologė Jūratė Barauskienė.

Pasak „Medicinos klinikoje 1005” dirbančios ir konsultuojančios specialistės, perioralinio dermatito simptomai gali būti tapatinami su alergija, o netinkamas gydymas skatina ligos paūmėjimą.

Perioralinis dermatitas –  dažna lėtinė, lokali, uždegiminė veido odos liga, kuriai būdingi bėrimai apie burną. Šia liga dažniausiai serga jaunos bei vidutinio amžiaus moterys, vaikai, itin retais atvejais – vyrai. Tiksli šios ligos išsivystymo priežastis iki šiol nėra išaiškinta. Kadangi, šia liga dažniausiai serga vaisingo amžiaus moterys, manoma, kad ji yra susijusi su hormonais. Didelę reikšmę jos atsiradimui lemia hormoniniai preparatai, ypač steroidų turintys kremai, tepalai, skiriami kitų odos ligų gydymui ar alergijai. Taip pat gausus kosmetikos priemonių naudojimas, dantų pasta, šampūnai, vonios ir dušo priemonės bei UV spinduliai.

Daugelis nesusimąsto, jog kasdien naudojama dantų pasta su fluoru ir šampūnuose, įvairiuose odos prausikliuose, skutimosi priemonėse esantis natrio laureto sulfatas yra dažni perioralinio dermatito „sukėlėjai”. Bėrimą gali paūminti kitos įvairios kosmetikos priemonėse esančios dirginančios medžiagos, kaip petrolatas, parafinas ar Peru balzamas. Taip pat bakterinė ar grybelinė odos infekcija, pastovus odos apie burną laižymas, geriamos kontraceptinės tabletės, apsauginiai kremai nuo saulės.

Simptomai, beje, neretai primena alerginį dermatitą ar aknę: oda apie burną parausta, matomos daugybinės kelių milimetrų dydžio raudonos ar rausvos spalvos papulės, mazgeliai, jie gali pleiskanoti. Bėrimai gali išplisti ir smakro srityje, apie nosį, akis, kaktą. Prieš pradedant gydymą gydytojas gali rekomenduoti atlikti alergenų lopo testą, galimai kontaktinei alergijai išaiškinti”, – teigė dermatovenerologė.

Gydymas, kaip teigė specialistė, reikalauja nemažai kantrybės, tačiau pasitelkus inovatyvias priemones –  gali būti labai veiksmingas.

Perioralinio dermatito sukeltus varginančius bėrimus gydyti sudėtinga, tačiau, be abejonės, įmanoma. Koks gydymas bus skirtas, vizito metu, įvardins tik gydytojas. Jei ligą sukėlė vietiniai hormoniniai vaistai, jų vartojimą privalu nutraukti. Be to, tuo metu patariama nenaudoti jokių kosmetinių priemonių, veidą plauti tik šiltu vandeniu.

Ligos simptomai sumažinami pacientui paskyrus antiuždegiminius vaistus, vietinius ar sisteminius antibiotikus. Papildoma priemonė, kurią teikiame mūsų klinikoje – krioterapija. Kitaip žinoma, kaip gydymas šalčiu. Tai neskausminga ir ypatingo poveikio procedūra. Ji gali padėti ir tuomet, kai įprastos priemonės, vaistai, neduoda norimų rezultatų. Krioterapijos metu į pagalbą pasitelkiamas skystas azotas ar angliarūgštė. Ši procedūra gali būti derinama su kitais gydymo būdais, kaip kompleksinio gydymo dalis.

Perioralinio dermatito gydymas gali trūkti savaites ar net mėnesius. Atminkite, ši liga gali pasikartoti. Todėl nuolatinis rūpestis ir tinkama odos priežiūra – būtini. Nedelskite, jei ir Jus kamuoja odos problemos. Specialisto paskirtos priemonės sumažins diskomfortą bei padės įveikti ligą”, – pokalbį baigė Jūratė Barauskienė.