location
I-V 08:00 - 20:00
VI 10:00– 14:00 Tik iš anksto užsiregistravus (pagal gydytojų grafiką). Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Maisto alergijos vaikams

Maisto alergijos vaikams

Maisto alergijos vaikams

Maisto alergijos kūdikiams ir vaikams, – itin dažnas reiškinys, kuris pasireiškia sutrikusia imunine sistema ir dėl to atsirandančiomis virškinamojo trakto, kvėpavimo takų ar kitomis panašiomis problemomis. Pastebėjus, jog mažylį beria nuo maisto, jau galima įtarti alergiją tam tikriems produktams. Ką tuomet reikėtų daryti?

Dažniausiai pasitaikančios maisto alergijos yra nuo pieno produktų, riešutų, žuvies ar iš kviečių gaminamų produktų, tačiau nemalonius simptomus gali sukelti ir bet kurie kiti maisto produktai. Pastebėjus, jog po suvalgymo tam tikro maisto, vaiką išberia dilgėlinės tipo bėrimu, jis nesituština arba viduriuoja, skundžiasi skrandžio skausmais, parausta ir niežti ausytės ir tampa irzlesnis nei įprastai, jau reikėtų sunerimti. „Medicinos klinikoje 1005” dirbantis gydytojas alergologas gali atlikti visus reikalingus tyrimus ir padėti išsiaiškinti, ar vaikas tikrai alergiškas ir kokių produktų tuomet reikėtų vengti.

Vaikui užkietėję viduriai ar kiti aukščiau įvardinti simptomai kartais gali byloti ir apie maisto netoleravimo problemas, kurios turi įtakos tik mažylio virškinamojo trakto sutrikimais, todėl nesunku šias dvi diagnozes supainioti. Vis dėl to, tuomet vaikas skųsis tik dėl skaudančio skrandžio ar kitų virškinimo sutrikimų, tuo tarpu esant alerginei reakcijai, galėsite pastebėti, jog mažylį beria nuo maisto, o taip pat gali sutrikti kvėpimas, užgulti nosis ar kamuoti čiaudulys, kosulys.

Pasitaiko atvejų, kai pirmieji alergijos maistui simptomai, tokie kaip niežėjimas, atsiranda praktiškai iš karto  po to, kai suvalgomas netinkamas maistas. Tuomet reikėtų stebėti tolimesnę vaiko sveikatos būklę ir jeigu ji pradeda blogėti – nedelsiant kreiptis į specialistus. Pirmaisiais kartais alerginės reakcijos požymiai gali būti ir nedideli, tačiau norint užtikrinti gerą mažylio savijautą, svarbu išsiaiškinti, kokie maisto produktai yra netoleruotini.

Gydytojas alergologas Tomas Slomskis dirbantis „Medicinos klinikoje 1005” Vilniuje, atliks reikiamus tyrimus ir padės išsiaiškinti, kokių maisto produktų vertėtų vengti. Gali būti, jog mažyliui bus sudarytas atitinkamas mitybos planas ar paskirtas gydymas medikamentais, tačiau viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Tad jeigu pastebėjote, jog vaiką beria nuo maisto ar kamuoja kitos alerginės reakcijos, kreipkitės konsultacijai ir gydytojas Tomas Slomskis įvertins mažylio būklę ir suteiks visą reikiamą informaciją.