location
I-V 08:00 - 20:00
VI 10:00– 14:00 Tik iš anksto užsiregistravus (pagal gydytojų grafiką). Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Lėtinis karščiavimas vaikui – subfebrilitetas

Nuotrauka

Lėtinis karščiavimas vaikui – subfebrilitetas

Lėtinis karščiavimas vaikui – subfebrilitetas

Esame įpratę, jog įprastinė kūno temperatūra siekia 36,6 laipsnius, todėl sunerimstame kaskart, kai kurį laiką ji nepasiekia ar viršija nurodytą normą. Tai gali pranašauti įvairius organizmo sutrikimus, tarp kurių yra ir subferilitetas – tai lėtinis karščiavimas vaikui ar suaugusiam asmeniui, kuomet lydi nuolatinė temperatūra, 37 laipsnių ar panašioje amplitudėje. Ar verta sunerimti, jeigu mažylį kurį laiką kamuoja bendras silpnumas ir šiek tiek aukštesnė nei normali temperatūra?

Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį, kada buvo pastebėtas šis organizmo sutrikimas. Tuomet, kai mažylis neseniai prasirgo infekcine ar virusine liga, lėtinis karščiavimas vaikui gali laikytis dar kurį laiką, todėl sunerimti dar nevertėtų. Vis dėl to, tais atvejais, kai nuolatinė temperatūra nenukrenta ilgesnį laikotarpį, simptomai kamuoja nuo pirmųjų gyvenimo dienų ar pradeda sunkėti, vertėtų kreiptis į specialistus tolimesniems tyrimams, kadangi subfebrilitetas gali prognozuoti ir rimtesnius organizmo sutrikimus. Atlikę reikiamus tyrimus „Medicinos klinikoje 1005”, galėsite būti užtikrinti, jog šie temperatūrų svyravimai – trumpalaikiai ir nekenksmingi.

Manoma, jog dažniausiai subfebrilitetas kamuoja 10 – 15 metų amžiaus vaikus, kuriems dažniau būdingas padidėjęs jautrumas ir dirglumas įvairiose situacijose. Kadangi stresas gali būti vienas iš šių simptomų atsiradimo priežasčių, laikui bėgant nuolatinė temperatūra turėtų normalizuotis, tačiau vis dėl to, tai gali reikšti ir rimtesnius sutrikimus. Tais atvejais, kai lėtinis karščiavimas vaikui nepraeina jau kurį laiką, o kartu su juo kamuoja ir prasta savijauta, dusimas ar galvos svaigimas, jau vertėtų pagalvoti apie apsilankymą pas gydytoją.

Subfebrilitetas gali prognozuoti ir uždegimus ar infekcines ligas (tuberkuliozę, anemiją, lėtines infekcijas ar autoimunines ligas), todėl tik atlikus reikiamus tyrimus, bus galima išgirsti teisingą diagnozę. Vaikų hematologas Vilniuje, dirbantis „Medicinos klinikoje 1005“, pirmiausia įvertins pasireiškiančių simptomų dažnumą ir jų pobūdį, tuomet atliks bendrus reikiamus kraujo tyrimus, o reikalui esant pasirūpins ir kitais sudėtingesniais tyrimais, kurie padės nustatyti, dėl kokių priežasčių temperatūra vaikui nepasiekia normos arba ilgą laiką yra 37 laipsniai ar šiek tiek aukštesnė. Kai žinosite aiškią diagnozę, gyventi su ja bus kur kas paprasčiau, todėl jeigu nerimaujate dėl savo vaiko savijautos – verčiau nespėlioti, o kreiptis pagalbos į specialistus.