location
I-V 08:00 - 20:00
VI 10:00– 14:00 Tik iš anksto užsiregistravus (pagal gydytojų grafiką). Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Karpos ir papilomos – ką vertėtų žinoti?

Karpos ir papilomos – ką vertėtų žinoti?

KARPOS IR PAPILOMOS– KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI?

Ant odos atsiradusios karpos ir papilomos ne tik kenkia mūsų estetinei išvaizdai, bet tuo pačiu gali simbolizuoti ir rimtesnius sveikatos sutrikimus. Dėl kokių priežasčių atsiranda šie odos dariniai ir kaip su jais reikėtų kovoti?

Dažniausiai karpos tarp pirštų, ant kojų ar kitose lengvai pastebimose vietose atsiranda dėl papilomos viruso, tačiau jomis taip pat galima užsikrėsti nuo kitų žmonių – pasinaudojus tuo pačiu rankšluosčiu ar tiesiog sveikinantis. Itin dažnai pasitaikantis atvejis – karpos vaikams, kadangi mažyliai dažniau nevengia artimo kontakto su aplinkiniais. Šie odos nelygumai gali atsirasti ir dėl susilpnėjusios imuninės sistemos – tuomet ji tampa kur kas lengviau paveikiama viruso, todėl svarbus bus ne tik karpos naikinimas, bet ir Jūsų sveikatos būklė.

Dėl kokių priežasčių atsiranda papilomos, tikslaus atsakymo vis dar nėra – jos nesukelia skausmo, tačiau estetinės išvaizdos taip pat neprideda, tad dėl šios priežasties galima atrasti ne vieną liaudišką patarimą, kaip su jomis reikėtų kovoti. Vis dėlto, tokiais atvejais verčiau pasikliauti gydytojais – MEDICINOS KLINIKOJE 1005 dirbanti dermatovenerologė pirmiausia nustatys ant odos atsiradusio darinio būklę ir tuomet galės paskirti tinkamiausią gydymo metodą.

Tuomet, kai atsiranda karpos, kaip naikinti – vienas dažniausiai užduodamų klausimų. Tokiais atvejais į pagalbą taip pat dažnai pasitelkiama liaudies medicina, bet ja žavėtis nereikėtų, kadangi tokie metodai nėra saugūs ir gali palikti ilgalaikių padarinių. Karpos gydymas galimas ir įvairiais specialiais kremais ar tepalais, jas taip pat galima panaikinti lazeriu, tačiau vienas populiariausių ir veiksmingiausių metodų šiuo metu yra inovatyvus gydymas – karpos šalinimas azotu. Gydymas šalčiu yra ir mažiausiai skausmingas, todėl tiks vengiantiems adatų ar skausmingų procedūrų – karpa dažniausiai nukrenta jau po poros savaičių.

Vis dėlto, tinkamas metodas priklausys nuo Jūsų būklės bei nuo to, kaip organizmą yra paveikę šie atsiradę dariniai, tad jeigu neramina karpos vaikui ar suaugusiajam, vertėtų nedelsti ir pasikonsultuoti su specialistais. Privati klinika MEDICINOS KLINIKA 1005 siūlo apsilankyti pas čia dirbančią dermatovenerologę Jūratę Barauskienę, kuri diagnozuos odos ligą, pasiūlys efektyviausią jos gydymo metodą ir patars, kaip prižiūrėti sveiką odą.