location
I-V: 0800 – 2000
VI: 1000 – 1400 (I и III) Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Kačių įdrėskimo liga vaikams – ką reikėtų žinoti?

Kačių įdrėskimas

Kačių įdrėskimo liga vaikams – ką reikėtų žinoti?

Kačių įdrėskimo liga vaikams – ką reikėtų žinoti?

Mažieji šeimos gyventojai dažniausiai jaučia didelę meilę naminiams gyvūnams, tarp kurių yra ir katės. Vis dėl to, jų žaidimai gali pasibaigti ir ne taip maloniai – gerai, kai viskas baigiasi tik keliais nekaltais įdrėskimais, tačiau taip pat gali atsirasti ir nerimą kelianti kačių įdrėskimo liga. Ką apie ją reikėtų žinoti?

Ši liga yra infekcinė ir dažniausiai pasireiškia odos pažeidimais, kartais akių uždegimu ir limfadenitu (limfmazgių uždegimu). Nuo katės į mūsų organizmą patekusi bakterija kartais atsiperka tik nežymiais sveikatos sutrikimais, tačiau galimos ir didesnės komplikacijos. Tad jeigu Jūsų mažylis neseniai turėjo sąlytį su kate, o po to pastebėjote, jog padidėję limfmazgiai, vaikui gali būti diagnozuojama kačių įdrėskimo liga. Dažniausiai jų padidėjimas pastebimas pažasties ar vidinėje alkūnės pusėje, taip pat priešausinių limfmazgių. Simptomų sąraše galima aptikti ir šiek tiek padidėjusią temperatūrą, pykinimą ar kitus į peršalimą, gripą panašius simptomus. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į „Medicinos kliniką 1005” – čia dirbantys specialistai paskirs atitinkamą gydymą.

Tais atvejais, kai iš karto pastebėjote įdrėskimą, galite pabandyti sustabdyti infekcijos plitimą – žaizdą lieskite ir apžiūrėkite tik švariomis rankomis, leiskite sukrešėti kraujui ir visuomet suteikite galimybę žaizdai kvėpuoti. Infekcija į organizmą gali patekti ir tuomet, kai įdrėskimas atrodo pakankamai nedidelis, tad svarbu nuolat jį apžiūrėti ir tuo pačiu stebėti vaiko būklę. Manoma, jog pavojingiausios yra katės iki vienerių metų, ypač maži kačiukai, tačiau taip pat svarbu ir tai, kur katės gyvena – jeigu įdrėskusi katė dažnai vaikšto lauke, ji gali nešioti daug pavojingų bakterijų.

Kačių įdrėskimo liga gali pasireikšti ir po kurio laiko, o taip pat skiriasi ir jos sudėtingumo stadijos. Kai kuriais atvejais padidėję limfmazgiai vaikui sumažėja ir po kurio laiko pranyksta kiti ligos simptomai, tačiau esant sudėtingesnėms jos formoms, gali prireikti ir gydymo antibiotikais ir kitais vaistais, ar net taikyti chirurginį gydymą. Tad jeigu pastebėjote, jog vaikui įdrėskė katė ir atsiradusi žaizda pradėjo tinti, o vaiko būklė kelia nerimą, verčiau kreipkitės į specialistus. Vaikų hematologė Sigita Stankevičienė, dirbanti „Medicinos klinikoje 1005“ Vilniuje, atliks visus reikiamus tyrimus ir parinks tinkamiausią šios ligos gydymo metodą.