location
I-V: 0800 – 2000
VI: 1000 – 1400 (I ir III)
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Išsiplėtusios kojų venos

Išsiplėtusios kojų venos

Atšilus orams, moterys ir merginos vis dažniau pasipuošia sijonais ar suknelėmis – atidengtos kojos leidžia pastebėti ir kai kuriuos ligų simptomus, tarp kurių būna ir išsiplėtusios kojų venos. Šiuo atveju daugelis pasirenka lengviausią kelią ir stengiasi tokį estetinį trūkumą vizualiai paslėpti, tačiau vis dėl to, šis simptomas gali prognozuoti ir venų varikozę, kurią galima išgydyti ir toliau džiaugtis dailia kojų išvaizda. Kokia tai liga ir ką reikėtų apie ją žinoti?

Sergant venų ligomis, kamuoja ne tik išsiplėtusios kojų venos, bet ir kiti ligos simptomai – kojose jaučiamas nuovargis, sunkumas, jos atrodo patinusios. Taip nutinka tuomet, kai sutrinka venų vožtuvėlių darbas – tuomet kraujas užsistovi kojose, jos ima plėstis, o kraujas gali pradėti sunktis į kitus audinius. Laiku nesikreipus į gydytojus, ši liga gali progresuoti: išsivysto sunkiai gyjančios opos, per kurias į kraują lengviau patenka įvairios infekcijos, galinčios sukelti kraujo užkrėtimą. Blogiausi atveju, kraujagyslių sienelės gali plyšti ir tokiu būdu sukelti ypač gausų kraujavimą.

Išsiplėtusios kojų venos – pirmasis signalas, kuris gali pranašauti ir rimtesnes problemas. Teigiama, jog šia liga kur kas didesnė tikimybė susirgti moterims ar ilgą laiką stovimą darbą dirbantiems žmonėms, tačiau ji taip pat gali būti ir paveldima, tad iš anksto apsisaugoti praktiškai neįmanoma. Aktyvus laisvalaikis, dažnas vaikščiojimas ar bėgiojimas gali padėti išvengti šios diagnozės, tačiau jeigu liga paveldėta, šios pastangos nebus itin veiksmingos ir galiausiai vis tiek teks pasirūpinti savo kojomis ir gera savijauta. Šiuo atveju svarbu žinoti, jog nepriklausomai nuo to, ar paveldėjote ją genetiškai, ar susirgote dėl nepalankių sąlygų, ši liga yra išgydoma – tereikia kreiptis į tinkamus specialistus.

Priklausomai nuo ligos stadijos, skiriasi ir gydymo metodai – tam gali būti naudojami įvairūs medikamentai, kompresinė terapija ar chirurginis gydymas. „Medicinos klinikoje 1005“ dirbantis kraujagyslių chirurgas atliks visus reikiamus tyrimus ir informuos apie galimus gydymo metodus – pasitarę su juo ir laiku pradėję labiausiai Jums tinkamą gydymą, galėsite ir vėl grįžti į pilnavertį gyvenimą, kuriame nebekamuos išsiplėtusios kojų venos ir nuolatinis jaučiamas sunkumas.