location
I-V 08:00 - 20:00
VI 10:00– 14:00 Tik iš anksto užsiregistravus (pagal gydytojų grafiką). Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Ar Jūsų mažylis serga celiakija?

Ar Jūsų mažylis serga celiakija?

Celiakija vaikui

Celiakija yra virškinimo liga, kuria sergantieji negali valgyti maisto produktų, kuriuose gausu gliuteno. Tai reiškia, jog mitybos racione neturėtų būti iš kviečių, rugių ar miežių gaminamo maisto. Ši gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, tačiau dažniausiai tai nutinka ankstyvoje vaikystėje. Kaip žinoti, jog Jūsų mažylis serga celiakija?

Pirmuosius šios ligos simptomus galima pastebėti tuomet, kai vaikas pradedamas maitinti grūdinės kilmės ar kitu gliuteno turinčiu maistu. Tuomet mažylis tampa irzlesnis nei įprastai, po maisto jam ima pūsti vidurius, dažniau vemia ar viduriuoja, o ilgainiui neauga svoris. Panašūs požymiai gali kamuoti ir dėl kitų sveikatos sutrikimų, todėl ar Jūsų vaikas serga celiakija galima sužinoti tik po klinikinių tyrimų, kuriuos galima atlikti MEDICINOS KLINIKOJE 1005.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog ši liga nėra išgydoma, o tai reiškia, jog su pakoreguota mityba teks gyventi nuolatos, tad kuo anksčiau bus pastebėti pirmieji celiakijos simptomai, tuo lengviau bus priprasti prie pakitusio maisto raciono. Vos tik pradėjus valgyti gliuteno turintį maistą, celiakija ir vėl ima progresuoti, todėl kitų alternatyvų atrasti nepavyks. Laiku negydant šios ligos, organizmui tampa vis sunkiau pasisavinti naudingas maisto medžiagas, todėl laikui bėgant galimos komplikacijos ir kitos ligos, tokios kaip kaulų tankio mažėjimas, kaulų trapumas ar mažakraujystė vaikui.

Pagrindinis vaistas šiuo atveju yra subalansuota mityba, kurioje nebelieka gliuteno turinčių produktų. Priklausomai nuo ligos stadijos, gali būti ribojamas ir kitų produktų vartojimas, o taip pat skiriami ir maisto papildai, kurie padeda išvengti rimtesnių komplikacijų.

Vaikų gastroenterologas Vilniuje, dirbantis MEDICINOS KLINIKOJE 1005, atliks visus reikiamus tyrimus ir padės nustatyti, ar simptomai, kuriais skundžiasi vaikas, iš tikrųjų yra celiakijos požymis. Gydytoja Ilona Choliavskaja pakonsultuos ir paaiškins, kokių maisto produktų vaikučiui teks atsisakyti ir rekomenduos maisto papildus ir vitaminus, kurie leis išvengti besivystančios osteoporozės ar mažakraujystės vaikui. Tad jeigu pastebėjote pirmuosius nerimą keliančius simptomus, verčiau nedarykite skubotų išvadų ir patikėkite tai savo darbą išmanantiems gydytojams.