location
I-V 08:00 - 20:00
VI 10:00– 14:00 Tik iš anksto užsiregistravus (pagal gydytojų grafiką). Darbo laikas vasaros mėnesiais kintantis
location Savanorių pr. 6A - 1005, Vilnius LT-03116

Aktininė keratozė. Kas tai?

aktinė keratozė

Aktininė keratozė. Kas tai?

Aktininė keratozė

Metams bėgant, odoje galime pastebėti vis daugiau naujų, nerimą keliančių darinių, kurie ne tik sukelia diskomforto jausmą, bet taip pat gali iššaukti ir rimtesnes sveikatos problemas. Vyresniame amžiuje vis dažniau diagnozuojami aktininės keratozės atvejai – šia odos liga dažniausiai sergama maždaug nuo 40 metų, tačiau dėl nesaikingo mėgavimosi saulės spinduliais, jos simptomai gali išryškėti ir anksčiau. Kokie yra pagrindiniai šios ligos požymiai ir galimas aktininės keratozės gydymas?

Pirmieji aktininės keratozės požymiai pirminėje ligos stadijoje dažniausiai yra mažiau pastebimi, tačiau jaučiami – pradeda atsirasti netaisyklingų formų dėmelės, kurios pasižymi itin šiurkščiu paviršiumi. Laikui bėgant, tokių dėmių gali daugėti, jos ima kietėti, suragėja ir pasidengia atsilupinėjančiais žvynais. Pagrindinis šios odos ligos sukėlėjas yra saulė – kuo daugiau ja buvo mėgaujamasi praeityje, tuo didesnė tikimybė, jog ateityje daugiausiai saulės spindulių gavusiose vietose išsivystys aktininės keratozės. Bandant susigyventi su šiais odos dariniais ir laiku nesikreipiant į specialistus, ilgainiui iš pakitusių odos ląstelių gali išsivystyti ir odos vėžys, tad verčiau nerizikuoti ir pasikonsultuoti su MEDICINOS KLINIKOJE 1005 dirbančia dermatovenerologe, kuri tiksliau galės įvertinti Jūsų odos būklę.

Aktininė keratozė dažniausiai pasireiškia žmonėms, kurie turi šviesesnę odą, o taip pat dažnai diagnozuojama specifinių profesijų atstovams, kuriems daug laiko tenka praleisti saulėje. Manoma, jog ši liga dažniau kamuoja vyrus, tačiau nei vienas, kuris mėgsta nesaikingas saulės vonias ar dažnai apsilanko soliariumuose, nėra nuo jos apsaugotas. Vis dėlto, šiuolaikinės medicinos metodai užtikrina, jog aktininės keratozės gydymas praeis sklandžiai – dabar galima ne tik užkirsti kelią šios ligos progresavimui, bet ir susigrąžinti dailią odos estetinę išvaizdą.

Gydymui taikomos įvairios procedūros, o mūsų klinika siūlo inovatyvų gydymą – krioterapija (gydymas šalčiu) – tačiau tinkamiausias metodas priklausys nuo konkrečios Jūsų situacijos. Privati MEDICINOS KLINIKA 1005 siūlo užsukti pas čia dirbančią gydytoją dermatologę – dermatovenerologę Jūratę Barauskienę, kuri įvertins Jūsų odos būklę ir atsižvelgdama į Jūsų poreikius patars, koks aktininės keratozės gydymas būtų efektyviausias. Norint, jog ši liga toliau neprogresuotų, ateityje vertėtų vengti kenksmingų saulės spindulių ir visuomet pasirūpinti tinkama odos priežiūra.